Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7936043



*

nr 793 6043


Mac Hamilton

(f. 1952), Sverige


Mac Hamilton, composition, signed. 30x22,


MIXED MEDIA (F), Mac Hamilton, Komposition, signerad. 30x22


Mac Hamilton, Swedish painter, born 1952.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

8000

Sold:

SEK 1500

Auction date:

Monday November 26 2012
at 17:48:32


  • Bid history
Time Bidder Bid
26/11 10:49:08 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Mac Hamilton

Mac Hamilton, Swedish painter, born 1952.

Read more about Mac Hamilton
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition mac hamilton svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr